Jak kombinovat prvky v zahradě

Které materiály spolu v zahradě dobře fungují a čemu se spíše vyhnout? Jak konkrétně s nimi pracovat? Ferdinand vám prozradí, jak s prvky pracujeme u nás v atelieru Flera

Osobně jsem při výběru prvků do zahrady vždy velmi opatrný a dávám pozor, aby na sebe nestrhávaly více pozornosti, než si zaslouží. Mám rád spíše prvky nenápadné, které tak nějak čekají na své objevení. Baví mě, když se nevystavují na odiv, ale v první řadě plní skvěle svou funkci.

Proto v zahradách, které s atelierem Flera navrhujeme, převládá často nábytek a ostatní funkční prvky v nenápadných odstínech a přírodě blízkých materiálech. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je kolekce barevných lavic, jež nabízíme i v našem e-shopu. Lavicemi cíleně vypointujeme detail v zahradě a s chutí je umisťujeme do vzdálenějších koutů, takže vás ani přes zimu nepřestanou do zahrady lákat.

Mám rád kombinace prakticky všech přírodních materiálů i to, jak časem pracují. Dřevo necháváme v „našich“ zahradách přirozeně stárnout. Kov je pro nás velkým pomocníkem, protože má skvělé statické schopnosti a už v relativně subtilním profilu dokáže udržet značné přetížení. Kovové konstrukce v matné černé nebo antracitové barvě skvěle splynou se zelenou „kulisou“. Povrchovým úpravám pozinku a nerezu se naopak spíše vyhýbáme, v zahradách jsou zbytečně výrazné.

Skvěle se pracuje také s pálenou hlínou, keramikou, cihlou nebo betonem, vše časem chytne jemnou patinu a přestane v zahradě působit cize.

Nezklame vás ani práce s kamenem. Především tehdy, pokud zvolíte kámen relativně lokální, například z nedalekého lomu. Kámen dovážený stovky kilometrů na sebe velmi rychle prozradí, že na dané místo nepatří.

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije, rádi bychom vás za nastalé situace informovali o chodu Flera Design.

E-shop je v provozu a produkty se vám snažíme doručovat dle možností našich partnerů a dopravních společností, prosím počítejte s možným zdržením v doručení.

Přednáška Zelené pokoje 8.4.2020 v pražském Operu
Situaci kolem koronaviru pečlivě sledujeme, vyčkáváme na aktuální doporučení vlády, v tuto chvíli bohužel ani my nedokážeme garantovat, že se akce opravdu uskuteční.

Poslední březnový den Vám sem, emailem a na sociální sítě napíšeme, zda-li se akce opravdu uskuteční.

Bude-li třeba dubnovou přednášku zrušit, pošleme Vám rovnou návrh náhradního termínu. Případný náhradní termín vypíšeme už na KVĚTEN, ale minimálně s měsíčním předstihem.

Pokud by vám navrhovaný termín nevyhovoval, můžete se zapsat na stejnou přednášku v Brně, která proběhne 24.9. v Otevřené zahradě, popřípadě jsme, stejně jako česká divadla či hudební kluby, připraveni i my vrátit Vám vstupné v plné výši.

Děkujeme.

Ferdinand & tým Flera Design

×