Naše filosofie

Nadčasový design a poctivé řemeslo

Filosofie Fleradesign

Za ta léta, co ve Fleře žijeme na plné obrátky zahradní architekturou, jsme se setkali s pěknou řadou stylů, řemeslných přístupů, designových prvků, kombinací materiálů, proporcí i textur. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší, za kterými si stojíme a sami na ně spoléháme při naší práci.

Přečtěte si více

Promyšlený koncept je základ

Uvažování nad koncepcí zahrady

Na začátku je důležité ujasnit si rozvržení a orientaci jednotlivých zelených pokojů v zahradě, a až poté se věnovat třeba výběru rostlin, detailům dlažby nebo volbě zahradního nábytku.

Plánování zahrady doporučujeme vždy provádět s nadhledem, odstupem a pokud možno z dostatečné „výšky“. Jen tak vám neuniknou širší vztahy s okolím a návaznosti uvnitř zahrady.

Přečtěte si více

Ferdinandova práce s prvky v zahradě

Jak kombinovat prvky v zahradě?

Osobně jsem při výběru prvků do zahrady vždy velmi opatrný a dávám pozor, aby na sebe nestrhávaly více pozornosti, než si zaslouží. Mám rád spíše prvky nenápadné, které tak nějak čekají na své objevení. Baví mě, když se nevystavují na odiv, ale v první řadě plní skvěle svou funkci.

Přečtěte si více

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije, rádi bychom vás za nastalé situace informovali o chodu Flera Design.

E-shop je v provozu a produkty se vám snažíme doručovat dle možností našich partnerů a dopravních společností, prosím počítejte s možným zdržením v doručení.

Přednáška Zelené pokoje 8.4.2020 v pražském Operu
Situaci kolem koronaviru pečlivě sledujeme, vyčkáváme na aktuální doporučení vlády, v tuto chvíli bohužel ani my nedokážeme garantovat, že se akce opravdu uskuteční.

Poslední březnový den Vám sem, emailem a na sociální sítě napíšeme, zda-li se akce opravdu uskuteční.

Bude-li třeba dubnovou přednášku zrušit, pošleme Vám rovnou návrh náhradního termínu. Případný náhradní termín vypíšeme už na KVĚTEN, ale minimálně s měsíčním předstihem.

Pokud by vám navrhovaný termín nevyhovoval, můžete se zapsat na stejnou přednášku v Brně, která proběhne 24.9. v Otevřené zahradě, popřípadě jsme, stejně jako česká divadla či hudební kluby, připraveni i my vrátit Vám vstupné v plné výši.

Děkujeme.

Ferdinand & tým Flera Design

×