Zahrada u Vltavy (zlatá medaile 2014)Charakteristika/Koncept: Prostorná střešní terasa s výhledem na Holešovickú panorámu se měla stát pobytovou, ale zároveň bezpečnou a hravou pro tři malé děti. Na terase vzniklo několik zákoutí, které vytvořili z ploché terasy dynamický prostor. Terasa je členěná na obytnou část s letní kuchyní u vstupní části, která byla zastřešena konstrukcí s otevíracími lamelami. Původní dřevěná terasa ústí k několika zajímavým místem na terase. Sedací prostor s venkovním kobercem pro zpříjemnění doplňuje malý vodní prvek s tryskami v dlažbě jako hravý prvek pro děti na probíhání a sloužící zároveň jako zvuková kulisa. Za hmotou zeleně v nádobě se ukrývá dlouhá dřevěná lavice vytvořená pro výhledy, ústící ke venkovnímu ohništi s paravanem, jakou clonou pro box pro zahradní náčiní.

Protilehlá část terasy za dřevěným chodníkem poskytuje zázemí pro dětské hry jak v travnatý ploše, tak na speciálně vytvořené dřevěné lodí se sítí pro děti, vytvořenou Lucii Nepasickou. Zajímavým prvkem je zde i vyhlídka s dalekohledem. Do prostoru byly rozmístěné solitérní květináče se stromy, navržené speciálně pro tuto zahradu. Bezpečnost byla zde zabezpečena zdviženým zábradlím po celém obvodu, které bylo vyplétáno na místě. Rozmístěním dřevěných sedacích kostek je doplněn efekt obytnosti terasy a podpořen námorno-industriální styl. 

150 150 Zahrada u Vltavy (zlatá medaile 2014)

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije, rádi bychom vás za nastalé situace informovali o chodu Flera Design.

E-shop je v provozu a produkty se vám snažíme doručovat dle možností našich partnerů a dopravních společností, prosím počítejte s možným zdržením v doručení.

Přednáška Zelené pokoje 8.4.2020 v pražském Operu
Situaci kolem koronaviru pečlivě sledujeme, vyčkáváme na aktuální doporučení vlády, v tuto chvíli bohužel ani my nedokážeme garantovat, že se akce opravdu uskuteční.

Poslední březnový den Vám sem, emailem a na sociální sítě napíšeme, zda-li se akce opravdu uskuteční.

Bude-li třeba dubnovou přednášku zrušit, pošleme Vám rovnou návrh náhradního termínu. Případný náhradní termín vypíšeme už na KVĚTEN, ale minimálně s měsíčním předstihem.

Pokud by vám navrhovaný termín nevyhovoval, můžete se zapsat na stejnou přednášku v Brně, která proběhne 24.9. v Otevřené zahradě, popřípadě jsme, stejně jako česká divadla či hudební kluby, připraveni i my vrátit Vám vstupné v plné výši.

Děkujeme.

Ferdinand & tým Flera Design

×