Rostliny ve venkovních květináčích často trpí rychlým vysycháním půdy a promrzáním. Truhlík boo tohle řeší a ještě báječně vypadá.

Byl stvořený pro bambusy, ale zasadit si do něj můžete cokoli, co se vám líbí. Velkoobjemový truhlík se bude vyjímat na městských balkonech, terasách i zahradách. Má dostatečný objem, tepelnou izolaci, ochranu proti přelití a je připravený na samozavlažování. Prostě funkční truhlík, jak si jej autoři Lukáš a Martin vysnili.

Dno tvoří retenční nádrž uchovávající vodu, o jejímž stavu vás informuje vodoznak. Voda při vysychání půdy vzlíná a zavlažuje kořeny. Pokud byste truhlík přelili nebo více pršelo, odteče přebytečná voda zabudovaným odvodem. Díky kolečkům truhlíky boo snadno přesunete na jakékoli místo.

Ekologické materiály, které vydrží

Nádrž truhlíku je vyrobená z nezničitelného plastového recyklátu, který má vynikající tepelné izolační vlastnosti a je mrazuvzdorný. Vnější obal tvoří odolný sibiřský modřín, který časem krásně pracuje a postupně mění svou barvu do stříbrné. Pryskyřice ve dřevě působí jako přírodní impregnace a odpuzuje vodu. Pro všechny případy je navíc dřevo napuštěné bezbarvou olejovou lazurou Remmers.

A jaké rostliny vám doporučí sami výrobci?

„My jsme blázni do bambusů, takže vám navrhneme bambusy 🙂 Konkrétní druh vám doporučíme podle toho, jak moc na daném místě fouká vítr a svítí slunce. Většinou se jedná o tyto bambusy: Fargesia Rufa, Viking, Winter Joy, Jiuzhaigou 1, Phyllostachys Aureosulcata Aurecaulis, Spectabilis, Bissetii.“

Samotný truhlík zakoupíte na stránkách partnera boo.cz za cenu 15 900 Kč.

Štítky: květináč pro bambusy, květináč pro keř, velký květináč do zahrady