Zahrada se skleníkem

Charakteristika/Koncept: Koncept zahrady měl navazovat na novou rekonstruovanou prvorepublikovou vilu na Hanspaulce. Zahrada byla vytvořena jako přírodní anglická s funkčními prvky. V návaznosti na svažitý terén na pozemku zde vznikli menší suché opěrné zídky separující pochozí cestičky vedoucí do středové travnaté části zahrady. Zídky jsou lemovány výsadbami jak kvetoucími trvalkami tak vícekmennými muchovníky. Ty dominují v několika částech zahrady, stejně tak u vstupu kde tvoří reprezentativní charakter. Do zahrady přibylo několik stromů, které vytvořili jak příjemné mikroklima pro procházky zahradou, tak rovnováhu několika patrové vile. Zahrada se nese ve stylu anglickém a tak vzniká na pozemku i příjemný užitkový prostor se skleníkem a zahradním domkem s bílým dřevem a vyvýšenými záhonky v prostoru. I zde byly doplněné stromy ovocné pro menší sklizeň. V zahradě se kombinují přírodní materiály jako kámen i dřevo, které se prolnulo i na sochařském umění v zahradě.

150 150 Zahrada se skleníkem

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije, rádi bychom vás za nastalé situace informovali o chodu Flera Design.

E-shop je v provozu a produkty se vám snažíme doručovat dle možností našich partnerů a dopravních společností, prosím počítejte s možným zdržením v doručení.

Přednáška Zelené pokoje 8.4.2020 v pražském Operu
Situaci kolem koronaviru pečlivě sledujeme, vyčkáváme na aktuální doporučení vlády, v tuto chvíli bohužel ani my nedokážeme garantovat, že se akce opravdu uskuteční.

Poslední březnový den Vám sem, emailem a na sociální sítě napíšeme, zda-li se akce opravdu uskuteční.

Bude-li třeba dubnovou přednášku zrušit, pošleme Vám rovnou návrh náhradního termínu. Případný náhradní termín vypíšeme už na KVĚTEN, ale minimálně s měsíčním předstihem.

Pokud by vám navrhovaný termín nevyhovoval, můžete se zapsat na stejnou přednášku v Brně, která proběhne 24.9. v Otevřené zahradě, popřípadě jsme, stejně jako česká divadla či hudební kluby, připraveni i my vrátit Vám vstupné v plné výši.

Děkujeme.

Ferdinand & tým Flera Design

×