Jak můžete proměnit svou zahradu, aby byla intimnější a útulnější? Jaké ověřené postupy a architektonické triky a prvky využít, aby vám přinášela radost každý den v roce? Nechte se inspirovat novou knihou Zelené pokoje!

Zahrada nám dokáže zprostředkovat jedinečný kontakt s přírodou, stínem či světlem — ale zejména je bezpečným místem setkávání s našimi nejbližšími a také prostředím, kde můžeme být sami se sebou. Zodpovědně a vědomě naplánovaná zahrada umožní pozorovat postupnou proměnu místa a vtahuje nás do svého vlastního času.

Co se dočtete a naučíte

Zakladatel ateliéru Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě, vysvětluje podstatu těchto zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby naše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější.

Kniha nás seznámí mimo jiné s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand spolu s jejich majiteli podílel. Nabízí také praktické tipy a osvědčené postupy, které může při kompozici a zakládání zahrady využít každý.

Knihu vám před odesláním Ferdinand podepíše. Pokud si přejete přidat také osobní věnování, vepište prosím jeho znění do poznámky k objednávce.

Knihu můžete zakoupit také jako dárkový voucher v kombinaci s dubnovou přednáškou Zelené pokoje 2020 Aneb: s důrazem na plánování rostlin, případně také s přednáškou a oběma Ferdinandovými knihami.

Knihu Zelené pokoje vydalo v říjnu 2019 nakladatelství HOST.

Štítky: Atelier Flera, Ferdinand Leffler, nová kniha Ferdinanda Lefflera, zahradní architektura